Co nowego w PTP?

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu 27.11.2022 ukonstytuował się nowy Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Przewodniczącą ZG PTP została dr Katarzyna Orlak. W skład ZG weszły członkinie Zarządu naszego oddziału – Martyna Szewczyk-Janicka (Z-ca Sekretarza Generalnego) i Monika Piasecka. Wszystkie informacje znajdują się pod adresem: https://psych.org.pl/o-ptp/wladze.

Trwają prace nad Ustawą o zawodzie psychologa. W dniu 6.12.2022 odbyło się spotkanie ZG PTP i Zarządu OZZP – Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów.

Plan pracy ZG na kolejne trzy lata jeszcze nie jest zamknięty. Jeśli chcieliby Państwo uczestniczyć w pracach związanych z psychologią w Polsce, w każdym możliwym jej wymiarze, zapraszamy do kontaktu. Chętnie usłyszymy każdy głos i nagłośnimy go podczas obrad Zarządu Głównego. Zapraszamy do przyjścia osobistego na najbliższe spotkanie Zarządu – już 10.12.2022 – i jednocześnie Walne Zebranie Oddziału. Stworzymy tam przestrzeń do wymiany myśli. Jeśli Państwo chcą skontaktować się z nami drogą elektroniczną, czekamy na wiadomości pod adresem: biuro@ptpwroclaw.pl.

Przed nami nowa kadencja Zarządu Oddziału Terenowego we Wrocławiu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Wobec trudności związanych z frekwencją na poprzednio organizowanych Walnych Zebraniach Oddziału w tym roku, dwukrotnie nie udało się przeprowadzić wyborów członków Zarządu Oddziału.

Zachęcamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w wyborach w formie zarówno czynnej jak i biernej. Jeśli ktoś z Państwa zastanawia się, waha, rozważa, rozmyśla nad kandydowaniem do Zarządu OT Wrocław, jesteśmy gotowi odpowiedzieć na nurtujące pytania. Niewątpliwą korzyść dla OT Wrocław PTP, ale też całego Towarzystwa wniesie różnorodność grupy, jaką stanowi(ć będzie) Zarząd OT, gdyż zwiększa to prawdopodobieństwo na reprezentowanie spraw ważnych dla szerszej grupy psychologów.

Przypominamy, już w sobotę 10.12.2022 o godz. 9:30 w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego Walne Zebranie Oddziału. Sala 23 na parterze. Zapraszamy!

Podczas spotkania Członkinie ZG z naszego Oddziału opowiedzą i odpowiedzą na pytania o pracy ZG.

Osoby chętne będą mogły dołączyć do grona członków PTP.

Poznajmy się, porozmawiajmy!

Do zobaczenia!

W imieniu Zarządu OT Wrocław PTP

Martyna Szewczyk-Janicka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *