Horyzonty emocji: pokaz specjalny filmu “Mała mama” i rozmowa duetu psychologów

Uwaga❗️Uwaga❗️ Kolejny raz, już w ramach cyklu “Horyzonty emocji”❗️Następne spotkanie z psychologią współorganizowane przez Nasz Oddział.

Tym razem Łukasz Szymański będzie rozmawiał z Martyną Szewczyk-Janicką o perspektywie poznania swojego rodzica w czasie, gdy sam był dzieckiem i w sytuacji, gdy można z nim porozmawiać w pełni szczerości.

https://www.kinonh.pl/op.s?id=18567

Widzowie po obejrzeniu filmu mogą zastanawiać się m.in. nad kwestiami:

  • Jakie pytania można by było zadać swojemu rodzicowi?
  • Czy gdyby była taka możliwość, to byście z niej skorzystali?
  • Co można byłoby powiedzieć swojemu rodzicowi, żeby o tym wiedział?
  • Co by to mogło wnieść do jego życia?

Informacje o prowadzących wydarzenie:

Martyna Szewczyk-Janicka jest psychologiem, dyplomowanym psychoterapeutą psychodynamicznym, w trakcie certyfikacji na seksuologa klinicznego w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym. W swojej pracy zajmuje się głównie psychoterapią i terapią seksualną. Ma doświadczenie zarówno w pracy z dziećmi, młodzieżą, jak i dorosłymi. Zajmuje się również psychoedukacją, głównie w obszarze seksualności człowieka – prowadzi szkolenia i warsztaty dla specjalistów oraz dla osób ciekawych poznania i rozwijania samych siebie. Prowadzi bezpłatną grupę wsparcia dla młodzieży odczuwającej dysforię płciową.Łukasz Szymański – psycholog, psychoterapeuta, członek naszego OT PTP, który prowadzi prywatną praktykę we Wrocławiu.

„W swojej pracy koncentruję się na dostępnych u nas zasobach, które pozwalają nam radzić sobie w trudnych sytuacjach. Zdobyte doświadczenie diagnostyczne upewnia mnie, że nie sposób jest zamknąć kogokolwiek w sztywne ramy, a każdy z nas wymaga indywidualnego podejścia. W swojej praktyce łączę wiedzę i doświadczenia zdobyte w różnych obszarach psychologii klinicznej i psychoterapii w nurcie integracyjnym i systemowym.

Terapia par jest specjalnym obszarem psychoterapii systemowej, który uwzględnia wzajemne oddziaływanie osób tworzących związek. Pozwala przyjrzeć się nawracającym konfliktom i znaleźć stojące za nimi wartości wynikające z indywidualnych różnic partnerów czy obecnego etapu rozwojowego. W atmosferze bezpieczeństwa oraz wzajemnego szacunku łatwiej jest o zrozumienie oraz nazwanie naszych potrzeb.”

Dla wszystkich osób, które chcą dołączyć do grona członków PTP, informujemy, że w sobotnie popołudnie, w Kinie Nowe Horyzonty, będzie okazja do zebrania podpisów od dwóch członków wprowadzających – Martyna Szewczyk-Janicka i Łukasz Szymański są aktywnymi członkami PTP!
Komplet dokumentów z podpisami można również osobiście złożyć naszej Wiceprzewodniczącej.

Zapraszamy na seans!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *